Gizlilik Politikasının bu sürümü 13 Şubat 2021 tarihinden itibaren geçerlidir

Artydoty’nin gizlilik politikasına hoş geldiniz. Artydoty gizliliğinize saygı duyar ve kişisel verilerinizi korumayı taahhüt eder.

Bu Gizlilik Politikası, web sitemizi ziyaret ettiğinizde veya bizim tarafımızdan barındırılan diğer kampanya veya yarışma sitelerini ziyaret ettiğinizde, birlikte “web sitesi” olarak anılan kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımızı ve bunlara nasıl baktığımızı anlatır. Bu, bizden iletişim almak için kaydolduğunuzda, bir ürün veya hizmet satın aldığınızda veya bir yarışmaya katıldığınızda sağlayabileceğiniz bilgileri içerir.

Ayrıca size gizlilik haklarınızı ve yasanın sizi nasıl koruduğunu da anlatır.

Verilerinizi nasıl ve neden kullandığımızı tam olarak bilmeniz için bu Gizlilik Politikasını zaman zaman web sitemizdeki diğer gizlilik bildirimleriyle birlikte okumanız önemlidir. Teşekkür ederim.

Bu web sitesi çocuklar için tasarlanmamıştır ve çocuklarla ilgili verileri bilerek toplamıyoruz.

1. BİZ KİMİZ VE ÖNEMLİ BİLGİLER

Artydoty sanat pazarıdır. Hayatları değiştiren sanat satıyoruz. Hayal gücümüzü uyandıran, evlerimizi dönüştüren ve gerçekte kim olduğumuzu ifade eden sanat. Artydoty’de sanatçıların sevdikleri şeyi yaparak geçimini sağlayabilecekleri bir dünya inşa ediyoruz. Zevkleri veya bütçeleri ne olursa olsun, herkesin orijinal sanatı kolayca bulabileceği ve satın alabileceği bir yer.

VERİ DENETLEYİCİSİ

Artydoty, bu web sitesinden ve kişisel verilerinizin işlenmesinden sorumlu veri denetleyicisidir.

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili soruları denetlemekten sorumlu bir veri gizliliği sorumlusu atadık. Yasal haklarınızı kullanma talepleriniz de dahil olmak üzere bu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfenaracılığıyla bizimle iletişime geçinsorunuzun müşteri iletişim sayfamız veDPL’nin dikkatine sunulduğunu belirtin.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şirket bilgilerimizin tamamı: *** (şirket numarası ***, *** tescilli).

Kayıtlı ofis adresi: ***

Yazışma adresi: Artydoty, ***

Müşteri iletişim sayfamızdan da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GİZLİLİK POLİTİKASINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER VE DEĞİŞİKLİKLERİ BİZE BİLDİRME GÖREVİNİZ

Bu Politikayı herhangi bir zamanda ve bildirimde bulunmaksızın güncellememiz gerekebilir ve bunu yaptığımız yerde, web sitesinde açılır kutular ekleyerek ve / veya müşterilerimize e-posta göndererek sizi bilgilendireceğiz. Bu Politika en son 18 Mayıs 2018 tarihinde güncellenmiştir. Hakkınızda

tuttuğumuz kişisel verilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Bizimle olan ilişkiniz sırasında kişisel verileriniz değişirse lütfen bizi bilgilendirin.

ÜÇÜNCÜ TARAF BAĞLANTILARI

Bu web sitesi üçüncü taraf web sitelerine, eklentilere ve uygulamalara bağlantılar içerebilir. Bu bağlantılara tıklamak veya bu bağlantıları etkinleştirmek, üçüncü tarafların sizinle ilgili verileri toplamasına veya paylaşmasına izin verebilir. Bu üçüncü taraf web sitelerini kontrol etmiyoruz ve gizlilik beyanlarından sorumlu değiliz. Web sitemizden ayrıldığınızda, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik politikasını okumanızı öneririz.

2. SİZİN HAKKINIZDA TOPLADIĞIMIZ VERİLER

Kişisel veriler veya kişisel bilgiler, o kişinin tanımlanabileceği bir kişi hakkında herhangi bir bilgi anlamına gelir. Kimliğin kaldırıldığı verileri (anonim veriler) içermez.

Hakkınızda aşağıdaki şekilde gruplandırdığımız farklı türlerde kişisel verileri toplayabilir, kullanabilir, saklayabilir ve aktarabiliriz:

 • Kimlik Verileri ad, soyad, kullanıcı adı ve kimlik, unvan, doğum tarihi ve cinsiyeti içerir.
 • İletişim Verileri fatura adresini, teslimat adresini, e-posta adresini ve telefon numarasını içerir.
 • Finansal Veriler, ödeme kartı ayrıntılarını ve banka hesabını (bir Satıcıysanız) içerir. Kart bilgilerinizi kendimiz saklamıyoruz veya işlemiyoruz, bunlar anlaşmalı üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızdan biri aracılığıyla işleniyor ve saklanıyor. Ödeme kartı ayrıntılarınızı tarayıcınızda şifreleriz ve bir ödemeyi işleme koymak için bu verileri ilgili üçüncü taraf ödeme sağlayıcımıza güvenli bir şekilde aktarırız.
 • İşlem Verileri, size ve sizden yapılan ödemelerle ilgili ayrıntıları ve bizden veya Satıcılarımızdan satın aldığınız ürün ve hizmetlerin diğer ayrıntılarını içerir.
 • Teknik Veriler, internet protokolü (IP) adresi, oturum açma verileriniz, tarayıcı türü ve sürümü, saat dilimi ayarı ve konumu, tarayıcı eklenti türleri ve sürümleri, işletim sistemi ve platformu ve bu web sitesine erişmek için kullandığınız cihazlardaki diğer teknolojileri içerir.
 • Profil Verileri, kullanıcı adınızı ve şifrenizi, sizin tarafınızdan yapılan satın alma veya siparişleri, ilgi alanlarınızı, beğendiğiniz / takip ettiğiniz / sevmediğiniz sanatçılar / sanat eserleri / kullanıcıları, tercihlerinizi, Facebook Connect kullanarak kaydolursanız Facebook hesabınıza bir bağlantı, geri bildirim ve anket yanıtlarını içerir.
 • Mesaj Verileri, Teklif Verme ve Sanatçıyı Devreye Alma özelliklerimizin kullanımı da dahil olmak üzere Satıcılar ve Artydoty çalışanlarına gönderilen veya onlardan alınan mesajları içerir.
 • Kullanım Verileri, web sitemizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla ilgili bilgileri içerir.
 • Pazarlama ve İletişim Verileri, bizden ve üçüncü taraflarımızdan pazarlama alma tercihlerinizi ve iletişim tercihlerinizi içerir.
 • Satıcı Uygulama Verileri, Satıcı olmak için başvururken sağlanan tüm ayrıntıları içerir.
 • Satıcı Profili Verileri, Artydoty aracılığıyla satmak için bir Satıcı tarafından kendileri, sanatçıları ve sanat eserleri hakkında sağlanan tüm ayrıntıları içerir.

Ayrıca herhangi bir amaç için istatistiksel veya demografik veriler gibi Toplu Verileri toplar, kullanır ve paylaşırız. Toplu Veriler, kişisel verilerinizden elde edilebilir, ancak bu veriler doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinizi açığa çıkarmadığı için hukukta kişisel veri olarak kabul edilmez. Örneğin, belirli bir web sitesi özelliğine erişen kullanıcıların yüzdesini hesaplamak için Kullanım Verilerinizi toplayabiliriz. Bununla birlikte, Toplu Verileri kişisel verilerinizle birleştirirsek veya bağlarsak, sizi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlayabilmesi için, birleştirilmiş verileri bu Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılacak kişisel veriler olarak ele alırız.

Normalde sizinle ilgili herhangi bir Özel Kişisel Veri Kategorisi toplamıyoruz (bu, ırkınız veya etnik kökeniniz, dini veya felsefi inançlarınız, cinsel yaşamınız, cinsel yöneliminiz, siyasi görüşleriniz, sendika üyeliğiniz, sağlığınız ve genetik ve biyometrik verilerinizle ilgili bilgileri içerir. ). Cezai hükümler ve suçlar hakkında da herhangi bir bilgi toplamıyoruz. Web sitesinin herhangi bir özelliğini (mesajlaşma sistemi dahil) kullanırken, herkese açık sanatçınızda veya kullanıcı biyografinizde veya Artydoty aracılığıyla sanat eseri satarken bu tür kişisel verilerden herhangi birini kullanırsanız, bunu söyleyemeyiz., kullanıcı veya sanatçı profilinizde veya sanat eseri listelerinizde yer alan tüm kişisel verileri normal kişisel veriler olarak ele

KİŞİSEL VERİLERİ SAĞLAMAMANIZ DURUMUNDA

alacağız.Kişisel verileri kanunen veya sizinle yaptığımız bir sözleşmenin şartları uyarınca toplamamız gerektiğinde ve İstendiğinde bu verileri sağlamazsanız, sahip olduğumuz veya sizinle girmeye çalıştığımız sözleşmeyi yerine getiremeyebiliriz (örneğin, size mal veya hizmet sağlamak için). Bu durumda, bizde bulunan bir ürün veya hizmeti iptal etmemiz gerekebilir, ancak o sırada durum böyleyse sizi bilgilendireceğiz.

3. KİŞİSEL VERİLERİNİZ NASIL TOPLANIYOR?

Aşağıdakiler dahil olmak üzere sizden ve sizinle ilgili verileri toplamak için farklı yöntemler kullanıyoruz:

 • Doğrudan etkileşimler. Web sitemizi kullanarak, formları doldurarak veya posta, telefon, e-posta veya başka bir şekilde bizimle iletişime geçerek Kimlik Verilerinizi, İletişim Verilerinizi, İşlem Verilerinizi, Profil Verilerinizi, Finansal Verilerinizi ve Pazarlama ve İletişim Verilerinizi bize verebilirsiniz. Bu,aldığınızda sağladığınız kişisel verileri içerir
  • web sitemiz aracılığıyla bir ürün veya hizmet (hediye kartları dahil) satın;
  • web sitemizde bir hesap oluşturun;
  • size pazarlama gönderilmesini talep etmek;
  • web sitemizin favoriler oluşturma ve takip etme veya Satıcılarımıza mesaj gönderme gibi özelliklerini kullanmak;
  • Satıcı olmak için başvurmak;
  • Artydoty mağazanızı oluşturun veya güncelleyin;
  • bir yarışma, promosyon veya ankete girmek; veya
  • bize biraz geri bildirimde bulunun.
 • Otomatik teknolojiler veya etkileşimler. Web sitemizle etkileşim kurduğunuzda, ekipmanınız, göz atma eylemleriniz ve modelleriniz hakkında Kullanım Verilerini ve Teknik Verileri otomatik olarak toplayabiliriz. Bu kişisel verileri tanımlama bilgileri, sunucu günlükleri ve diğer benzer teknolojileri kullanarak toplarız. Dahalütfen Çerez Politikamıza fazla ayrıntı içinbakın.

4. ÜÇÜNCÜ TARAF VERİ KAYNAKLARI VE VERİ PAYLAŞIMI

Ayrıca verileri aşağıda açıklandığı şekilde toplar ve paylaşırız:

 • Satıcılar (Sanatçılar ve Galeriler) – bir sanat eseri için sipariş verdiğinizde, bilgilerinizi pazarımızdaki ilgili satıcı (lar) ile paylaşırız Siparişinizi işleyebilmeleri ve teslim edebilmeleri için (“Satıcı”) ve çerçeveleyici (“Çerçeveleyici” – özel bir çerçeve sipariş ederseniz).
 • Bulut depolama sağlayıcıları – müşteri ayrıntıları da dahil olmak üzere tüm verilerimizi güvenli bir şekilde depolayan bulut bilişim platformları kullanıyoruz.
 • E-posta hizmet sağlayıcıları – size pazarlama içeriği ve işlem e-postaları göndermek için, bilgilerinizi e-posta hizmet sağlayıcılarımızla paylaşıyoruz.
 • Sosyal Medya Platformları – Adınızı ve e-posta adresinizi, internetteki diğer platformlar (ör. Facebook) aracılığıyla hizmetlerimizi size tanıtmak ve pazarlamak için şirketlere sunabiliriz. Yukarıdaki Gizlilik Politikasının ‘Pazarlama’ bölümüne bakın.
 • Analitik araçları – kullanıcıların web sitesietkileşimde bulunduğunu izlemek için analitik araçlarını kullanırız – web
 • Profilleme araçlarımızla nasılsitemizle nasıl etkileşim kurduğunuzu anlamak ve size en çok ilgilendiğini düşündüğümüz içeriği göstermek için profil oluşturma araçlarını kullanırız. ilgi alanlarınız ve tercihleriniz.
 • Ödeme sağlayıcıları – sitemizde yapılan herhangi bir ödemeyi kolaylaştırmak için, Finansal Verilerinizin ödeme sağlayıcılarla paylaşılmasını kolaylaştırıyoruz.
 • Teslimat sağlayıcıları – siparişlerinizi paketlemek ve size postalamak için, bilgilerinizi teslimat sağlayıcılarla paylaşmanız gerekir.
 • Pazarlama ve içgörü sağlayıcıları – pazarlama ve içgörü araçları, size mümkün olan en iyi web sitesini, ürünleri ve müşteri hizmetleri deneyimini sunabilmemiz için müşterilerimizi daha iyi anlamamızı sağlar. Bu süreci kolaylaştırmak için müşterilerimiz hakkında belirli bilgileri paylaşabiliriz.
 • Müşteri hizmetleri platformları – müşteri hizmetleri ekibimizle etkileşim kurduğunuzda, ayrıntılarınız müşteri hizmetleri platformu sağlayıcılarımızla paylaşılır.
 • Geri bildirim formları – bir satın alma işlemi yaptığınızda, bizim adımıza geri bildirim formları göndermesi için üçüncü bir tarafla anlaşırız.
 • Temel Hizmet Sağlayıcıları – Bazen, diğer işletmeler bize sizinle iş yapma meşru menfaatlerimiz için ihtiyaç duyabileceğimiz verileri verir ve bazen sizinle sözleşmemizi yerine getirmeleri gerekir. Genellikle Mali Veriler veya İşlem Verilerini içerir. Bu, üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarıyla bağlantı kurduğumuzda gerçekleşir. Bize ürünleriniz için ödeme yaptığınızı ve ilgili ve / veya gerekli olduğunda İletişim Verilerinizi ve İşlem Verilerinizi bize sağlayacaklarını söylerler. Ayrıca, bizimle olan hesabınızla ilgili teknik veya teslimat hizmetlerini bize sağlamak için üçüncü taraf yüklenicilerle anlaşabiliriz.
 • Profesyonel Danışmanlar ve Yatırımcılar – Verilerinizi, riskleri ve yasal talepleri yönetmek için avukatlarımız ve sigortacılarımız gibi profesyonel danışmanlarla ve / veya yatırımcı kuruluşlarımızla ilişkimizin ve yükümlülüklerimizin bir parçası olarak da paylaşabiliriz. Bu meşru menfaatlerimiz içindedir.
 • Grup – İşletmemizi üçüncü bir tarafa satabilir veya işimizi yeniden düzenleyebilir veya iflas edebiliriz. Bu senaryoda, müşteri veri tabanımız bu işin en büyük bölümlerinden biridir ve bu nedenle üçüncü taraf alıcılar ve danışmanlarıyla paylaşmamız gerekir. Bu, işimizi satmanın meşru menfaatleri içindedir. Şirket grubumuzu da genişletebiliriz ve bu senaryoda ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirmek için verilerinizi grubumuz içinde paylaşabiliriz ve bazı dahili destek hizmetlerimiz nedeniyle grup genelinde paylaşılabilir. Bu, maliyet verimliliği ve işimizi büyütme konusundaki meşru menfaatlerimiz içindedir. Böyle bir durumda, bu Gizlilik Politikasında tüm grup şirketlerine ve konumlarına bir bağlantı göndereceğiz ve onlar bunu bu Politikada belirtilen şekillerde kullanacaklardır.
 • Yasa Uygulama / Yasal Uygunluk – Fikri mülkiyet haklarını veya diğer haklarını uygulamak için tüm üçüncü taraflarla işbirliği yapacağız. Ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkenin içinden veya dışından gelen yasa uygulama talepleriyle işbirliği yapacağız. Bu, ifşanın kanunen gerekli olduğuna iyi niyetle inandığımızda veya kendi takdirimize bağlı olarak ifşanın yasal haklarımızı korumak için gerekli olduğuna inandığımızda, hükümete veya kanun uygulayıcı kurumlara veya özel şahıslara kişisel bilgilerinizi ifşa etmeyi içerebilir. veya üçüncü şahısların ve / veya bize sunulan bir adli işlem, mahkeme emri, dolandırıcılık azaltma veya yasal sürece uymak için. Bu tür durumlarda, bize sunulan herhangi bir yasal itirazı veya hakkı ileri sürebilir veya feragat edebiliriz. Verilerinizin bu kullanımları, iş güvenliğimizi korumakla ilgili meşru menfaatlerimiz kapsamındadır. Verilerinizi yasal yükümlülüklerimize uymak amacıyla da kullanabilir ve bu Gizlilik Politikasında listelenen alıcılarla paylaşabiliriz.

Bu verilerin toplanması, kullanılması ve paylaşılması için yasal dayanaklar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

5. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ

Kişisel verilerinizi yalnızca yasalar bize izin verdiğinde kullanacağız. En yaygın haliyle, kişisel verilerinizi aşağıdaki durumlarda kullanacağız:

 • Doğrudan ya da Satıcılarımızın ticari temsilcisi olarak girmek üzere olduğumuz veya sizinle yaptığımız sözleşmeyi yerine getirmemiz gerektiğinde.
 • Meşru menfaatlerimiz (veya üçüncü şahısların menfaatleri) için gerekli olduğu ve menfaatleriniz ve temel haklarınız bu menfaatleri geçersiz kılmaz.
 • Yasal veya düzenleyici bir yükümlülüğe uymamız gereken yer.

Genel olarak, belirli doğrudan pazarlamayla ilgili olanlar dışında kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal bir dayanak olarak rızaya güvenmiyoruz (ve aşağıdaki tabloda bunun nerede olduğunu görebilirsiniz). Tercihler sayfamızı ziyaret ederek istediğiniz zaman pazarlama onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİ KULLANACAĞIMIZ AMAÇLAR

Aşağıda, kişisel verilerinizi kullanmayı planladığımız tüm yolların ve bunu yapmak için dayandığımız yasal dayanakların bir açıklamasını tablo formatında belirledik. Ayrıca, uygun olduğunda meşru çıkarlarımızın neler olduğunu da belirledik.

Verilerinizi kullandığımız belirli amaca bağlı olarak kişisel verilerinizi birden fazla yasal gerekçeyle işleyebileceğimizi unutmayın. Aşağıdaki tabloda birden fazla gerekçenin belirtildiği durumlarda, kişisel verilerinizi işlemek için güvendiğimiz belirli yasal zemine ilişkin ayrıntılara ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Amaç / Faaliyet

 

Veri türü

 

Meşru menfaat temeli dahil olmak üzere işlemenin yasal dayanağı
Sizi yeni bir müşteri olarak kaydettirmek için (a) Kimlik

(b) İlgili Kişi

(c) Profil

Sizinle bir sözleşmenin ifası Sizi
yeni bir satıcı olarak kaydetmek için (a) Kimlik

(b) İletişim

( c) Profil

(d) Satıcı Uygulaması

(e) Satıcı Profili

Sizinle olan bir sözleşmenin yerine
getirilmesi Aşağıdakiler dahil olmak üzere siparişinizi işleme koymak ve teslim etmek için:

 (a) Ödemeleri, ücretleri ve ücretleri

 yönetin (b) Müşteri Hizmetleri ekibimiz aracılığıyla sorgularınızı yönetin – bu, ekiplerimize yapılan aramaların kaydedilmesini içerir

(a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Mali

(d) İşlem

(e) Pazarlama ve İletişim

(f) Satıcı Profili

Sizinle olan bir sözleşmenin ifası. Müşteri hizmetleri kalite standartlarımızın karşılanmasını sağlamak için meşru menfaatlerimiz için sorgularınızla ilgili bazı verileri de kullanabiliriz.
Siparişinizle ilgili olarak bize borçlu olunan parayı tahsil etmek ve geri almak için veya Satıcı iseniz bize borçlu olduğumuz bir komisyon ödemesi (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Mali

(d) İşlem

(e) Satıcı Profili

Bizim için gerekli meşru menfaatler (bizim tarafımızdan olan borçları tahsil etmek için).
Dolandırıcılık değerlendirmelerini gerçekleştirmek için (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Mali

(d) İşlem

(e) Teknik

(f) Satıcı Profili

Ödemelerin hileli olmamasını sağlamak konusundaki meşru menfaatlerimiz için gereklidir
. biz (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Mali

(d)İşlem

Sizinle yaptığınız bir sözleşmeninPerformansı.
Şartlarımızda veya Gizlilik Politikamızda yapılan değişiklikler dahil olmak üzere yasal yükümlülüklerimiz ve belgelerimizle ilgili olarak sizi bilgilendirmek için (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Profil

(d) Satıcı Profili

Müşterilerimizin bunlarla ilgili güncellenmesini sağlamaya yönelik meşru menfaatlerimiz için gereklidir değişiklikler.
Sizden bir inceleme bırakmanızı veya bir ankete katılmanızı veya müşteri görüşleri sağlamanızı istemek de dahil olmak üzere müşterilerimize sunduğumuz teklifi iyileştirmemize yardımcı olmak için (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Profil

(d)Pazarlama ve İletişim

Meşru menfaatlerimiz için Gerekli( Müşterilerin ürünlerimizi / hizmetlerimizi nasıl kullandığını incelemek, müşterilerimize sunduğumuz teklifi iyileştirmek, onları geliştirmek ve işimizi büyütmek için).
Bir ödül çekilişine, yarışmaya katılmanıza veya bir anketi tamamlamanıza olanak sağlamak için (a) Kimlik

(b) İlgili Kişi

(c) Profil

(d) Kullanım

(e) Pazarlama ve İletişim

Promosyonu yerine getirmek ve yarışma / ödül çekilişi. Daha sonra, girişlerinizi müşteri tabanımızı daha etkili bir şekilde anlamanın meşru çıkarları için de kullanabiliriz.
İşletmemizi ve bu web sitesini yönetmek ve korumak için (sorun giderme, veri analizi, test etme, sistem bakımı, destek, raporlama ve veri barındırma dahil) (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Teknik

(a) Meşru çıkarlarımız için gerekli ( işimizi yürütmek, yönetim ve BT hizmetlerinin sağlanması, ağ güvenliği, dolandırıcılığı önlemek için ve bir iş yeniden yapılanması veya grup yeniden yapılandırma uygulaması bağlamında)

(b) Yasal bir yükümlülüğe uymak için gerekli

Size ilgili web sitesi içeriği ve reklamları sunmak için ve size sunduğumuz reklamların etkinliğini ölçmek veya anlamak (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Profil

(d) Kullanım

(e) Pazarlama ve İletişim

(f)Teknik

Meşru çıkarlarımız içinGereklilik (müşterilerin nasıl kullandığını incelemek için) ürünlerimizi / hizmetlerimizi geliştirmek, işimizi büyütmek ve pazarlama stratejimizi bilgilendirmek için). Çerezlerin bu amaçla kullanıldığı durumlarda, bunun Çerez Politikamız kapsamında ayrı olarak ele alındığını lütfen unutmayın.
Size doğrudan pazarlama sunmak için (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Profil

(d) Kullanım

(e) Pazarlama ve İletişim

(f) Teknik

(g) Satıcı Profili

Genel olarak, meşru menfaatlerimiz için gereklidir (işimizi tanıtmak veya sanatçılarımız).

Kaydolmanız istendiğinde veya yasa elektronik doğrudan pazarlama için izin gerektirdiğinde, yasal dayanağımız,

web sitemizi, ürünlerimizi / hizmetlerimizi, pazarlamamızı, müşteri ilişkilerimizi ve deneyimlerimizi iyileştirmek için veri analitiğini kullanmaktır (a) Teknik

(b)kullanım

Meşru menfaatlerimiz için gerekli(ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için müşteri türlerini tanımlamak, web sitemizi güncel ve alakalı tutmak, işimizi geliştirmek ve pazarlama stratejimizi bilgilendirmek için). Çerezlerin bu amaçla kullanıldığı durumlarda, bunun Çerez Politikamız kapsamında ayrı olarak ele alındığını lütfen unutmayın.
İlginizi çekebilecek mal veya hizmetler hakkında size önerilerde bulunmak ve tavsiyelerde bulunmak için (a) Kimlik

(b) İletişim

(c) Teknik

(d) Kullanım

(e) Profil

(f)Satıcı Profili

Meşru menfaatlerimiz için gerekliürünlerimizi / hizmetlerimizi geliştirmek ve işimizi büyütmek)

Otomatik karar verme yapmayız. Zaman zaman, pazarlamayı onlara hedeflemek amacıyla müşterilerimizin profilini çıkarabiliriz ve bu yapıldığında, bu, pazarlamamızın hedef kitlesi ile alakalı olmasını sağlamaya yönelik meşru menfaatlerimiz için yapılır. Örneğin, bir tanıtım için uygun bir hedef kitleyi, web sitemizdeki daha önce baktıkları veya ilgilendiklerini ifade ettikleri ürünlere göre sınıflandırabiliriz. Herhangi bir çevrimiçi davranışsal izleme yapmayız.

PAZARLAMA VE PROMOSYONLAR

Size, özellikle pazarlama ve reklamcılık konusunda belirli kişisel veri kullanımlarıyla ilgili seçenekler sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla bilgi almak ve seçimlerinizi kaydetmek için lütfen web sitesindeki tercihler sayfasına bakın.

Sadece sizin için kaydettiğimiz tercihlerinize göre pazarlama göndereceğiz.

Kimliğinizi, İrtibatınızı, Teknik, Kullanım ve Profil Verilerinizi isteyebileceğinizi veya neye ihtiyacınız olabileceğini düşündüğümüz ya da ilginizi çekebilecek şeyler hakkında bir görüş oluşturmak için kullanabiliriz. Hangi ürünlerin, hizmetlerin ve tekliflerin sizin için uygun olabileceğine bu şekilde karar veriyoruz. Bize doğrudan bu amaç için sağladığınız verileri, analitik ortaklarımız tarafından bize sağlanan Toplu Verilerle birlikte kullanırız ve sitemizi ziyaret ettikten sonra başka hangi web sitelerini ziyaret edebileceğinizi izlemiyoruz, ancak çoğu web sitesinde olduğu gibi, Sizi sitemize yönlendiren siteyi kaydettirin (örneğin bir arama motoru).

Bizden bilgi talep ettiyseniz veya bizden veya temsil ettiğimiz Satıcılardan mal veya hizmet satın aldıysanız veya bir yarışmaya girdiğinizde, bir hesap veya promosyon için kaydolduğunuzda ve her durumda bize bilgilerinizi verdiyseniz, bizden pazarlama iletişimleri alacaksınız. , bu pazarlamayı almayı seçmediniz.

Size gönderilen her pazarlama iletişiminde her zaman pazarlama iletişimi almayı devre dışı bırakmanın bir yolunu sunacağız. Meşru menfaatlerimize uygun olan satışlarımızı artırmak amacıyla zaman zaman posta yoluyla pazarlama gönderebiliriz ve bu durumda, pazarlamadan çıkarak bunu almak istemediğinizi bize bildirmeniz için size güveneceğiz (bkz. aşağıda).

DİĞER

SİTELERDE REKLAM YAPMAK Artydoty reklamlarını görebileceğiniz birçok farklı yer vardır ve bunlar kişisel verilerinizi kullanmıyor olabilir; gerçek dünyada ve web sitelerinde ve sosyal medyada reklam alanı satın alıyoruz. Artydoty’nin reklamlarını web sitelerinde ve sosyal medyada görürseniz, bunlar özellikle size yönelik olmayabilir ve alan için teklif verdiğimiz veya reklamlarımızı ‘benzer’ kitlelere göstermek için sağlayıcı hizmetlerini kullandığımız için orada olabilir.

Web sitemiz reklam amacıyla çerezler / reklam kimlikleri kullanır. Bu, ürünlerimizle ilgilenen ziyaretçilere reklamlarımızı ortak web sitelerinde ve uygulamalarında göstermemizi sağlar. Yeniden hedefleme teknolojileri, çerezlerinizi veya reklam kimliklerinizi kullanır ve geçmiş göz atma davranışınıza göre reklamlar görüntüler. Daha fazlasını okumak ve / veya hizmetlerine karşı çıkmak için lütfen aşağıda listelenen gizlilik politikalarına bakın:

Ayrıca, ziyaret ettiğinizde size hedeflenmiş reklamlar göstermek için belirli verileri üçüncü taraf sosyal medya platformlarıyla paylaşabiliriz. Bunu, pazarlamamızı hedefleyebilmemiz için belirli bir demografik / kategoriye uyan kullanıcıların ‘kitlelerini’ oluşturmak için bu platformlara e-posta adresinizi sağlayarak yapabiliriz. Bu hizmetlerle ilgili daha fazla ayrıntı için lütfen sosyal medya platformlarının şartlarını kontrol edin. Bu, size doğrudan pazarlama göndermeye ilişkin meşru menfaatlerimiz kapsamındadır. Pazarlama tercihlerinizi nasıl ayarlayabileceğinizle ilgili ayrıntılar için aşağıdaki ‘Devre dışı bırakma’ bölümüne bakın.

ÜÇÜNCÜ TARAF PAZARLAMA

Ürünlerini veya hizmetlerini size kendi başlarına pazarlamaları için kişisel verilerinizi Artydoty şirketler grubu dışındaki herhangi bir şirketle paylaşmadan önce her zaman açık onayınızı isteyeceğiz.

TERCİH ETME

Tercihler sayfanızda oturum açarak, size gönderilen herhangi bir pazarlama mesajındaki devre dışı bırakma bağlantılarını takip ederek veya istediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek istediğiniz zaman size pazarlama mesajları göndermeyi durdurmamızı isteyebilirsiniz.

Bizden e-posta ile pazarlama almayı tercih etmezseniz, artık e-posta adresinizi sosyal medya platformlarıyla paylaşmayacağız (aşağıdaki ‘Harici Üçüncü Taraflar’ bölümüne bakın). Ancak, genel demografik hedeflemeleri nedeniyle reklamlarımızı onlar üzerinden görmeye devam edebilirsiniz. Bu reklamları görmekten nasıl vazgeçeceğiniz hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen sosyal medya platformlarını kontrol edin.

Bu pazarlama mesajlarını almaktan vazgeçtiğinizde, bu, bizden veya temsil ettiğimiz Satıcılardan birinden bir ürün / hizmet satın alımının sonucu olarak bize sağlanan kişisel veriler için geçerli olmayacaktır.

ÇEREZLER

Tarayıcınızı, tarayıcı çerezlerinin tamamını veya bir kısmını reddedecek veya web siteleri çerezleri ayarladığında veya bunlara eriştiğinde sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Çerezleri devre dışı bırakır veya reddederseniz, lütfen bu web sitesinin bazı bölümlerinin erişilemez hale gelebileceğini veya düzgün çalışmayabileceğini unutmayın. Kullandığımız çerezler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakın.

AMAÇ DEĞİŞİKLİĞİ

Kişisel verilerinizi, başka bir nedenle kullanmamız gerektiğini ve bu nedenin asıl amaç ile uyumlu olduğunu makul bir şekilde düşünmediğimiz sürece, yalnızca onları topladığımız amaçlar için kullanacağız. Yeni amaç için işlemenin asıl amaç ile nasıl uyumlu olduğuna dair bir açıklama almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

Kişisel verilerinizi ilgisiz bir amaç için kullanmamız gerekirse, sizi bilgilendireceğiz ve bunu yapmamıza izin veren yasal temeli açıklayacağız.

Kişisel verilerinizi bilginiz veya rızanız olmadan, yasaların gerektirdiği veya izin verdiği durumlarda yukarıdaki kurallara uygun olarak işleyebileceğimizi lütfen unutmayın.

6. ULUSLARARASI AKTARIMLAR

Harici üçüncü şahıslarımızdan bazıları Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışındadır, bu nedenle kişisel verilerinizin işlenmesi EEA dışına veri aktarımını içerecektir.

Kişisel verilerinizi AEA dışına her aktardığımızda, veri koruma yasalarına uygun olarak benzer bir koruma derecesinin sağlanmasını sağlıyoruz. Bunu nasıl yapabileceğimize dair bazı örnekler şunlardır:

Kişisel verilerinizi AEA dışına aktarırken kullandığımız belirli mekanizma hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

7. VERİ GÜVENLİĞİ

Kişisel verilerinizin yanlışlıkla kaybolmasını, kullanılmasını veya yetkisiz bir şekilde erişilmesini, değiştirilmesini veya ifşa edilmesini önlemek için uygun güvenlik önlemleri aldık. Ek olarak, kişisel verilerinize erişimi, işle ilgili bilmesi gereken çalışanlar, aracılar, yükleniciler ve diğer üçüncü şahıslarla sınırlandırıyoruz. Kişisel verilerinizi sadece bizim talimatlarımız doğrultusunda işleyecekler ve bir gizlilik yükümlülüğüne tabidirler.

Herhangi bir şüpheli kişisel veri ihlaliyle başa çıkmak için prosedürler uyguladık ve yasal olarak bunu yapmamız gerektiğinde sizi ve geçerli herhangi bir düzenleyiciyi bir ihlal konusunda bilgilendireceğiz.

İnternetin iletişim için tamamen güvenli bir ortam olmadığını ve bu nedenle bize İnternet üzerinden gönderdiğiniz (veya size gönderdiğimiz) hiçbir bilginin güvenliğini garanti edemeyeceğimizi kabul ediyorsunuz. Bu tür bilgilerin gizliliğinin kaybedilmesi sonucunda sizin veya başkalarının uğrayabileceği zararlardan sorumlu değiliz.

Tüm üçüncü tarafların kişisel verilerinizin güvenliğine saygı göstermesini ve bunları yasalara uygun şekilde işlemesini zorunlu kılıyoruz ve verilerinizi yalnızca kendileriyle yaptığımız sözleşmede belirttiğimiz amaçlar için kullanabilirler. Gizliliğinizi korumak için her zaman onlarla birlikte çalışacağız.

8. VERİ SAKLAMA

KİŞİSEL VERİLERİMİ NE KADAR SÜRE KULLANACAKSINIZ?

Kişisel verilerinizi, yasal, muhasebe veya raporlama gerekliliklerini yerine getirme amaçları da dahil olmak üzere, yalnızca topladığımız amaçları yerine getirmek için gerekli olduğu sürece saklayacağız.

Kişisel veriler için uygun saklama süresini belirlemek için, kişisel verilerin miktarını, niteliğini ve hassasiyetini, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımından veya ifşasından kaynaklanan potansiyel zarar riskini, kişisel verilerinizi işleme amaçlarımızı ve bu amaçlara başka yollarla ve geçerli yasal gerekliliklerle ulaşabiliriz. Örneğin, yasal ve düzenleyici gereksinimlerimize uymak için bu verileri saklamamız gerektiği sürece siparişlerinizin ayrıntıları saklanacaktır. Kanun daha uzun bir süre öngörmedikçe bu genellikle 7 yıldır.

Bazı durumlarda bizden verileriniziisteyebilirsiniz:talebinde silmemizisilmebulunun Daha fazla bilgi için aşağıdaki Yasal Haklarınız bölümünde.

Bazı durumlarda, araştırma veya istatistiksel amaçlar için kişisel verilerinizi (artık sizinle ilişkilendirilemeyecek şekilde) anonim hale getirebiliriz, bu durumda bu bilgileri size başka bir bildirimde bulunmaksızın süresiz olarak kullanabiliriz.

9. YASAL HAKLARINIZ

Belirli koşullar altında, kişisel verilerinizle ilgili olarak AB veri koruma yasaları kapsamında haklara sahipsiniz. Aşağıdakileri yapma hakkınız vardır:

Kişisel verilerinize erişim talep etme (genellikle “veri sahibi erişim talebi” olarak bilinir). Bu, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin bir kopyasını almanıza ve bunları yasal olarak işleyip işlemediğimizi kontrol etmenize olanak tanır.

Hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin düzeltilmesini talep edin. Bu, bize sağladığınız yeni verilerin doğruluğunu onaylamamız gerekebilse de, hakkınızda tuttuğumuz eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesini sağlar.

Kişisel verilerinizin silinmesini talep edin. Bu, işlemeye devam etmemiz için iyi bir neden olmadığında kişisel verileri silmemizi veya kaldırmamızı istemenizi sağlar. Ayrıca, kişisel verilerinizi, işlemeye itiraz etme hakkınızı başarıyla kullandığınızda (aşağıya bakınız), bilgilerinizi yasadışı bir şekilde işlemiş olabileceğimiz veya kişisel verilerinizi silmemiz gereken durumlarda silmemizi veya kaldırmamızı isteme hakkına da sahipsiniz. yerel yasalara uyun. Bununla birlikte, belirli yasal nedenlerle silme talebinizi her zaman yerine getiremeyebileceğimizi unutmayın; bu, uygunsa, talebiniz sırasında size bildirilecektir.

Meşru bir menfaate (veya üçüncü bir tarafın menfaatlerine) dayandığımızda kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme ve belirli durumunuzla ilgili olarak, temel bilgilerinizi etkilediğini düşündüğünüzde bu gerekçeyle işlemeye itiraz etmek istemenize neden olan bir şey vardır. haklar ve özgürlükler. Ayrıca, kişisel verilerinizi doğrudan pazarlama amacıyla işlediğimiz yerlere itiraz etme hakkına da sahipsiniz. Bazı durumlarda, haklarınızı ve özgürlüklerinizi geçersiz kılan bilgilerinizi işlemek için zorunlu meşru gerekçelerimiz olduğunu gösterebiliriz.

Kişisel verilerinizin işlenmesinin kısıtlanmasını talep edin. Bu, aşağıdaki senaryolarda kişisel verilerinizin işlenmesini askıya almamızı istemenizi sağlar: (a) verilerin doğruluğunu belirlememizi istiyorsanız; (b) verileri kullanmamızın yasa dışı olduğu ancak silmemizi istemediğiniz durumlarda; (c) hukuki talepler oluşturmak, uygulamak veya savunmak için ihtiyaç duyduğunuz için artık ihtiyacımız olmasa bile verileri tutmamıza ihtiyaç duyduğunuzda; veya (d) verilerinizi kullanmamıza itiraz ettiyseniz, ancak verileri kullanmak için meşru gerekçelerimizi geçersiz kılıp kılmadığımızı doğrulamamız gerekiyor.

Kişisel verilerinizin size veya üçüncü bir tarafa aktarılmasını talep edin. Kişisel verilerinizi size veya seçtiğiniz bir üçüncü tarafa yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makine tarafından okunabilir bir formatta sağlayacağız. Note that this right only applies to automated information which you initially provided consent for us to use or where we used the information to perform a contract with you.

Kişisel verilerinizin boyutu veya üçüncü bir tarafa aktarılmasını talep edin. Kişisel verilerinizi size veya üçüncü tarafa yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makine tarafından okunabilir bir formatta sağlayacağız. Bu hakkın yalnızca, başlangıçta kullanmamız için bize izin verdiğiniz veya bilgileri sizinle bir sözleşme yapmak için kullandığımız otomatik bilgiler için geçerli olduğunu unutmayın.

Kişisel verilerinizi işlemek için rızaya güvendiğimiz herhangi bir zamanda onayınızı geri çekin. Ancak bu, siz onayınızı geri çekmeden önce gerçekleştirilen herhangi bir işlemin hukuka uygunluğunu etkilemeyecektir. Onayınızı geri çekerseniz, size belirli ürün veya hizmetleri sağlayamayabiliriz. İzninizi geri çektiğinizde durumun böyle olup olmadığını size bildireceğiz.
Aşağıda belirtilen haklardan herhangi birini kullanmak isterseniz, lütfen DPL’nin dikkatini çekmek için sorgunuzu işaretleyerek bizimle iletişime geçin.

GENEL OLARAK ÜCRET GEREKMEZ

Kişisel verilerinize erişmek (veya diğer haklardan herhangi birini kullanmak) için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Ancak, talebiniz açıkça temelsiz, tekrarlı veya aşırı ise makul bir ücret talep edebiliriz. Alternatif olarak, bu durumlarda talebinize uymayı reddedebiliriz.

SİZDEN NELERE İHTİYACIMIZ OLABİLİR?

Kimliğinizi doğrulamamıza ve kişisel verilerinize erişme (veya diğer haklarınızdan herhangi birini kullanma) hakkınızı sağlamamıza yardımcı olmak için sizden belirli bilgiler talep etmemiz gerekebilir. Bu, kişisel verilerin, bunları almaya hakkı olmayan hiç kimseye ifşa edilmemesini sağlamak için bir güvenlik önlemidir. Ayrıca yanıtımızı hızlandırma talebinizle ilgili olarak daha fazla bilgi istemek için sizinle iletişime geçebiliriz.

Tüm meşru taleplere bir ay içinde cevap vermeye çalışıyoruz. Bazen talebiniz özellikle karmaşıksa veya bir dizi istekte bulunmuşsanız, bir aydan uzun sürebilir. Bu durumda sizi bilgilendireceğiz ve sizi güncel tutacağız.