Sevgili Arty,

Öncelike Artydoty’e hoş geldin. Hepimiz biliyoruz ki bir sanat eseri üretmek gerçekten kolay bir iş değil. Bu yüzden Artydoty olarak senin için diğer tüm işleri kolaylaştırmak istiyoruz.

Aşağıda detaylarıyla beraber Artydoty ile ilgili tüm cevapları bulabilirsin.

Eser yükleme aşaması için gerekli yardıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Artydoty olarak burada sizler için bir pazar yeri oluşturuyoruz. Sanatçı olarak tek yapmanız gereken eserinizi asılmaya hazır bir şekilde Artydoty’de satışa sunmak.

Bu satış sırasında sizlere sunduğumuz servisler ise kargo, ödeme altyapısı, reklam.

– UPS ile olan anlaşmamız sayesinde yurt içi/yurt dışı her satışınızı rahatlıkla alıcıya gönderebileceksiniz

– Iyzico ödeme altyapısı ile tüm ödemeleriniz her iki taraf için de güvenli bir şekilde gerçekleşecek.

– Sizlerin eserlerinizi yüklerken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda yapacağımız reklam çalışmaları ile sanat meraklısı herkesin eserlerinizi görmesini sağlayacağız.

Artydoty olarak birbirinden farklı tarzlara sahip sanatçılara kapımızı açmaktayız. Bu sayede birbirinden çok farklı tarzlara, konulara sahip sanat eserlerini sunmaktayız.

Eserlerinizin alıcılar tarafından görünebilmesi için kategori belirtmeniz çok önemlidir. Detaylarıyla belirtilmeyen ürünlerin filtreler arasında kaybolma ihtimali çok yüksektir.

Artydoty kendini sanatçı olarak addeden herkese ve her sanat severe açıktır. Platforma dahil olan sanatçılar Youtube ve Spotify gibi platformlarda olduğu gibi teknolojinin yardımı ile takipçi sayıları ve tıklanma sayılarına göre sıralanır/listelenir. 

Platform reklam kampanyaları ile içerisinde trafik yaratır ve sanat severlerin galeride sergilenen eserleri keşfetmesini sağlar.

Daha çok takipçiye sahip, kıyasla daha çok tıklanan sanatçılar ve eserler daha ön sıralarda listelenir.

Artydoty bir e-ticaret platformudur, pazaryeri altyapısı ile sanatçıyı ve sanat severler bir araya getirir. Platform, bir teknoloji sağlayıcısı konumundadır, gerçekleşen bir satış halinde sanatçıya “teknoloji kullanım bedeli” adı altında komisyon tutarı kadar fatura keser. Platformun komisyon tutarı harici ana para için vergi sorumluluğu bulunmaz. Sanatçı kendine ait muhasebe ve vergi süreçlerini bireysel olarak yönetir.

Artydoty’de gerçekleşen satışların büyük bir kısmı dekoratif motivasyonlarla gerçekleşmektedir. Bu amaçla alınan bir eserin alıcıya tıpkı burada sergilendiği gibi ulaşması gereklidir.

Alıcının eseri teslim aldıktan hemen sonra kullanabilmeye başlaması için eserler asılmaya hazır olarak satılmaktadır. Listelenecek olan eser çerçeveli, kanvas (çıta germe) ya da benzeri bir şekilde satışa sunulmalıdır.

Başarılı bir satış için eser sergilendiği çerçeve ile gönderilmelidir. Aksi halde alıcıya ücretsiz iade hakkı tanınmış olur ve iade sürecinin maliyeti sanatçı tarafından karşılanır.

Artydoty’de listeleme ve üyelik ücretleri bulunmamaktadır. Sizlere sunduğumuz bu hizmetler karşılığında ise gerçekleştirdiğiniz satışlardan komisyon almaktayız.

Platform, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği satışlardan %35 komisyon alır.

Sizlerden bu oran dışında herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Aldığımız bu komisyon ise reklam giderleri, finansal hizmet bedeli, teknoloji kullanım bedeli gibi masrafları da içermektedir.

Artydoty UPS firması ile yurt içinde ve yurt dışında geçerli bir kargo anlaşması gerçekleştirmiştir. Bu anlaşma doğrultusunda firma sanatçının paketlemiş olduğu eseri sanatçının belirttiği adresten alır ve alıcının talep ettiği adrese teslim eder.

İşin kargo sürecinde zararsız teslim edilmesi sanatçının sorumluluğundadır. Sanatçı, eseri özenle paketlemeli ve korumalıdır. Değerlemesi yüksek eserlerde sigortalama tercih edilebilir. Kargo sürecinde zarar görmüş bir eser ücretsiz bir şekilde iade edilebilir.

Bunun yanı sıra sanatçı kendi kargo anlaşmalarını da platforma ekleyebilir.

Kargo ücreti alıcı tarafından karşılanmaktadır.